Élmezőnyben a Falken csapata a Nürnburgringen

falken

A Falken Motorsports csapata a top 10-ben végzett az ADAC TotalEnergies 24 órás versenyen, amely a hétvégén zajlott a Nürburgringen. A csapatnak számos kihívással kellett szembenézve.

A nézők száma elérte a 235 000-et az 51. ADAC TotalEnergies 24 órás verseny során, amely a Nürburgringen került megrendezésre. Az Eiffel régióra nem jellemző, teljes mértékben száraz körülmények között lezajlott verseny izgalmas szórakozást és számos eseményt tartogatott.

Nürburgring 24h kavalifikáció

A kvalifikáció a tervek szerint zajlott a Falken számára. Nico Menzel (#44) 8:11.211 perc alatt teljesítette a 25,378 kilométeres Nürburgring Grand Prix pályát és a Nordschleife kombinációt, így biztosította magának és csapattársainak, Joel Erikssonnak, Tim Heinemannnak és Martin Raggingernek a hatodik helyet a rajtrácson, mint a legjobb helyezett a Zuffenhausen sportautó márka képviseletében. A #33-as testvérautó Klaus Bachlerrel, Sven Müllerrel és Alessio Picariellóval a volánnál a 14. helyen végzett a rajtrácson 8:12.599 perces idővel.

Nürburgring 24h verseny

A verseny első harmadában hosszú ideig a #44-es autó közel volt az élmezőnyhöz, mint a legjobb Porsche, és átmenetileg a harmadik helyet foglalta el. Azonban éjfél környékén összeért egy lekörözött versenytárssal, amely következtében megpördült. Ezt követően az autón rövid javítást kellett végezni. A 24 órás hajsza végén Menzel / Eriksson / Heinemann / Ragginger négyes a 10. pozícióban végzett.

Falken – Nürburgring 24h

Az #33-as autó számára a verseny még viharosabb volt. Az első szakaszokban történt ütközés kezdetben némi időveszteséget okozott, de lenyűgöző felzárkózás után a 911-es gyorsan visszakerült a legjobb 15 közé. 3:30 körül a Falken Porsche ismét ütközött egy lassabb autóval lekörözés közben, majd a szalagkorlátnak csapódott. Bachler / Müller / Picariello számára ezzel véget ért a verseny.

„Az volt a célunk, hogy a top 5 között végezzünk, ami az autóink teljesítményéből adódóan lehetséges lett volna. Sajnos, ezúttal nem volt velünk a szerencse” – összegezte Markus Bögner, a Falken Tyres Europe GmbH ügyvezető alelnöke és ügyvezető igazgatója. „Köszönet illeti partnerünk, a Schnabl Engineering kiváló munkáját az autó előkészítésével, valamint a 300 elégedett vendégünket, akikkel egy felejthetetlen hétvégét tölthettünk el.”

Válogasson kedvére nyári gumi kínálatunkból, szereltesse át az országban bárhol, 200 szerviz pontunk vagy szerviz Partnerünk bármelyikénél

A Vredestein Quatrac Pro+ verhetetlen tapadást biztosít a nedves utakon

A Vredestein új, nagy teljesítményű négy évszakos gumiabroncsa verhetetlen tapadást biztosít a nedve
2023.06.26 12:58

Lambda-szonda hiba, csere és működési elvek

A lambda-szonda vagy kevésbé ismert nevén oxigénszenzor a kipufogó rendszer elengedhetetlenül fontos
2023.06.21 14:36

Nyári szezon biztonságosan – Continental PremiumContact 7

A Continental legújabb PremiumContact 7 abroncsa már elérhető, épp időben a szezonváltáshoz. Ez a pr
2023.06.12 14:34

Új Versenyt hirdet a Vredestien a 1000 Miglia futamon

Új versenyt hirdettek meg a Vredestein prémium abroncsmárka és az ikonikus 1000 Miglia klasszikus au
2023.06.09 09:55

Miért nyikorog a fék? Lehetséges okok és megoldások!

A fékrendszer karbantartására kiemelten fontos figyelmet fordítani. A megfelelően működő fékek eleng
2023.06.06 14:27

A Falken Motorsports csapata a top 10-ben végzett az ADAC TotalEnergies 24 órás versenyen, amely a h
2023.05.30 13:11